Życie Pi 3D (2012)

80 punktów na podstawie 6 recenzji (dowiedz się więcej) Według krytyków: Dobre recenzje od 6 krytyków

Dodaj ocenę

Życie Pi 3D

Życie Pi 3D - Recenzje krytyków (6)

Życie Pi 3D
Gazeta Telewizyjna (Gazeta Wyborcza)
100

Ekranizacja nagrodzonego Bookerem „Życia Pi” Yanna Martela to niezwykła uczta dla oczu. (…) „Życie Pi” to nie tylko przygodowa opowieść z elementami baśni. To również rozprawka na temat tłumaczenia zagadek i nie-szczęść życia przez pryzmat przypowieści.

przeczytaj całość
Życie Pi 3D
Filmweb
90

Być może więcej niż cokolwiek innego mówi o „Życiu Pi” zastosowana technologia 3D. Pod względem koncepcyjnym (nie technicznym ani realizacyjnym!) to stara szkoła – jarmark zamiast galerii, proste pomysły w efektownym wykonaniu. Podejmując za czytelnika pracę wyobraźni, Lee przyjął prostą strategię: najpierw oczarować, potem zadawać pytania.

przeczytaj całość
Życie Pi 3D
Gazeta Wyborcza
80

Film Anga Lee, będąc dosłowną ilustracją książki Martela, przypomina wielki fotoplastykon w 3D, gigantyczne akwarium, cyrk ze zwierzętami. (…) Bez trudu uwierzymy, że aktor grający Pi naprawdę przebywał w jednej łódce z tygrysem. Jednak w tej pogoni efektów czuje się przesyt i pustkę. (…) Brakuje w nim jednak zasadniczego elementu – tego, co stanowiło o sile i pięknie najlepszych filmów Anga Lee: nuty czystego tragizmu, a zarazem przezwyciężenia go, jak w słynnym zakończeniu „Przyczajonego tygrysa…”

przeczytaj całość
Życie Pi 3D
Tele magazyn
80

Pod płaszczykiem urzekającego pięknem i porywającego baśniowością filmu przygodowego kryje się prawda o tym, jak człowiek zachowuje się w sytuacji ekstremalnej.

przeczytaj całość
Życie Pi 3D
Gazeta Prawna
50

Ekranowemu „Życiu Pi” nie sposób odmówić rozmachu, reżyserskiej biegłości, aktorskiego zaangażowania (….). To przede wszystkim oszałamiający wizualnie spektakl z kapitalnie wykorzystaną techniką 3D, zapierający dech w piersiach pięknem poszczególnych scen. Za tą kurtyną wciąż jednak kryją się banały, a to, co w książce Martela było alegorią, nagle traci swoją umowność.

przeczytaj całość
Życie Pi 3D
Polityka
83

Magiczna opowieść narratora została sfilmowana w formie pięknej, trójwymiarowej pocztówki, śmiało mogącej zachęcać do podróży i zwiedzania świata, co wcale nie jest naiwnością reżysera ani błędem operatora, przeciwnie. Na tym polega sedno tej historii, konfrontującej siłę wyobraźni, zdolność do konfabulacji z okrutną, nihilistyczną rzeczywistością, niechybnie prowadzącą człowieka poddającego się jej władaniu do autodestrukcji.

przeczytaj całość

O filmie

Życie Pi 3D (2012)

Podczas morskiej podróży z Indii do Kanady tonie statek. Nastoletniemu Pi udaje się przetrwać na niewielkiej łodzi.

Reżyseria
Ang Lee
Scenariusz
David Magee
Muzyka
Mychael Danna
Gatunek
Dramat Przygodowy
Produkcja
USA Wielka Brytania Tajwan
Data premiery
11 stycznia 2013