Wyścig (2013)

80 punktów na podstawie 6 recenzji (dowiedz się więcej) Według krytyków: Dobre recenzje od 6 krytyków

Dodaj ocenę

Wyścig

Wyścig - Recenzje krytyków (6)

Wyścig
Filmweb
80

Ron Howard po raz kolejny (…) dostarcza nam pierwszorzędną, opartą na faktach historię o starciu dwóch silnych osobowości. Standardowa przejrzystość, bezbarwność stylu reżysera okazuje się niespodziewanym atutem, pozwala bowiem w pełni wybrzmieć rozpisanemu przez scenarzystę Petera Morgana konfliktowi.

przeczytaj całość
Wyścig
Onet
80

Nie jestem fanką Formuły 1. Nigdy w życiu nie obejrzałam choćby jednego wyścigu (…). Tymczasem „Wyścig” Rona Howarda, poświęcony historii rywalizacji Nikiego Laudy i Jamesa Hunta, wcisnął mnie w fotel na bite dwie godziny i sprawił, że zakochałam się w ryku silników i zapachu benzyny.

przeczytaj całość
Wyścig
Film.org.pl
90

Film o czasach, kiedy ludzie siadali za kierownicą szybkiej jak błyskawica trumny trwałej niczym wata na deszczu celem wzajemnej rywalizacji nie mógł być pozbawiony emocji… i, bynajmniej, nie jest. Rzecz nawet dla osób dostających torsji na sam wydźwięk słowa „Formuła 1”. Istna rewelacja.

przeczytaj całość
Wyścig
Newsweek
60

Dwie godziny filmu mijają niepostrzeżenie. A przy tym jeszcze klimat snobistycznych, elitarnych wyścigów i wiernie odwzorowane realia lat 70. XX wieku. Dzwony, rozpinane koszule z wielkimi kołnierzami i długie włosy oraz gang samochodów z wielocylindrowymi silnikami. Z ich pomrukiem konkuruje może jedynie poruszająca muzyka Hansa Zimmera.

przeczytaj całość
Wyścig
Stopklatka
85

Wyścigiem Ron Howard udowadnia, że pozostaje w wysokiej formie. Świadczą o tym niezwykle trafne wybory obsadowe (Hemsworth i Brühl są znakomici w swoich rolach), świetnie wyreżyserowane sceny akcji oraz doskonałe wyważenie proporcji między dynamiką filmu sportowego oraz głębią osobistego dramatu jego bohaterów.

przeczytaj całość
Wyścig
Kino.org.pl
75

(…) film Howarda broni się przede wszystkim jako błyskotliwie wykonane ćwiczenie z dozowania adrenaliny. Ostatnia sekwencja z bolidami to sekwencja marzeń: u podnóża japońskiego wulkanu, w środku burzy, pod kopułą szarosinych chmur, grupa śmiałków bierze udział w ostatnim wyścigu w sezonie. (…) Twórcy dają nam poczuć to, co James Hunt określił jako siłę przyciągania Formuły 1: bliskość śmierci.

przeczytaj całość

O filmie

Wyścig (2013)

Lata 70. XX wieku. Dwaj kierowcy Formuły 1, Brytyjczyk James Hunt i Austriak Niki Lauda, toczą skrajnie niebezpieczną rywalizację o tytuł mistrza świata.

Reżyseria
Ron Howard
Scenariusz
Peter Morgan
Muzyka
Hans Zimmer
Gatunek
Biograficzny Dramat Sportowy
Produkcja
Niemcy USA Wielka Brytania
Data premiery
8 listopada 2013