Wada ukryta (2014)

76 punktów na podstawie 5 recenzji (dowiedz się więcej) Według krytyków: Dobre recenzje od 5 krytyków

Dodaj ocenę

Wada ukryta

Wada ukryta - Recenzje krytyków (5)

Wada ukryta
Onet
75

Gdy Paul Thomas Anderson zabiera się za adaptowanie powieści Thomasa Pynchona, rezultatem musi być coś co najmniej nietuzinkowego. Taka jest właśnie „Wada ukryta”, która może i miejscami nie ma większego sensu, ale jest filmem absolutnie wyjątkowym.

przeczytaj całość
Wada ukryta
Polityka
83

Gwiazdorska obsada, rewelacyjna ścieżka dźwiękowa, surrealistyczny humor, perfekcyjna reżyseria powinny zachęcić wszystkich spragnionych inteligentnej rozrywki i nowatorskich rozwiązań.

przeczytaj całość
Wada ukryta
Stopklatka
70

Wada ukryta ma dziwną, a jednocześnie adekwatną do książki, formę – jest jakby jedną, długą, płynną opowieścią, strumieniem świadomości, w którym żadna dramatyczna chwila nie jest do końca wybita. (…) Przez ten film się raczej płynie, jak przez jedno ponad dwugodzinne ujęcie, zwiedzając po drodze świat dziki i zamglony.

przeczytaj całość
Wada ukryta
Dziennik
55

Wielkie oczekiwania i nadzieje, a w efekcie duże rozczarowanie. „Wada ukryta” Paula Thomasa Andersona nie usatysfakcjonuje ani entuzjastów talentu twórcy „Magnolii”, ani fanów literatury Thomasa Pynchona.

przeczytaj całość
Wada ukryta
wPolityce.pl
67

(…) nominowany do Oscara scenariusz, wysmakowane kadry i intrygujące epizody gwiazd Hollywood ( czuć jednak brak zmarłego Seymoura Hoffmana, którego talent odkrył Anderson) gwarantują miłośnikom X muzy satysfakcjonujące przeżycia. Zaznaczam jednak, że nie jest to film dla masowego odbiorcy, który może odkryć zbyt wiele wad ukrytych w tym paranoicznym świecie.

przeczytaj całość

O filmie

Wada ukryta (2014)

Kiedy „Doc” Sportello, uzależniony od narkotyków prywatny detektyw, dowiaduje się o zaginięciu byłej dziewczyny, postanawia rozpocząć własne śledztwo.

Reżyseria
Paul Thomas Anderson
Scenariusz
Paul Thomas Anderson
Muzyka
Jonny Greenwood
Gatunek
Kryminał
Produkcja
USA