W cieniu kobiet (2015)

82 punktów na podstawie 7 recenzji (dowiedz się więcej) Według krytyków: Dobre recenzje od 7 krytyków

Dodaj ocenę

W cieniu kobiet

W cieniu kobiet - Recenzje krytyków (7)

W cieniu kobiet
Polityka
50

Film w nieco starym stylu, przypominający francuską nową falę, czemu wszak trudno się dziwić, skoro jednym ze współscenarzystów jest Jean-Claude Carrière, który pisał dla Jeana-Luca Godarda.

przeczytaj całość
W cieniu kobiet
Gazeta Wyborcza
60

Miałem wrażenie, że jest to raczej materiał na „allenowską” komedię niż dramat: wprawdzie film nie jest pozbawiony poczucia humoru, ale jest tak już cienkie, że prawie niezauważalne.

przeczytaj całość
W cieniu kobiet
Tygodnik Powszechny
90

Film Pete’a Doctera to bajka terapeutyczna, tłumacząca małym i dużym, jak działają uczucia, fantazje i wspomnienia. Gdyby nie komputerowa estetyka, byłaby arcydziełem.

przeczytaj całość
W cieniu kobiet
Gazeta Wyborcza
83

Olśniewająco zabawny, mądry, imponujący plastyczną wyobraźnią (…) Rodzice, którzy przyjdą na seans z pociechami, muszą przygotować się na sporo wzruszeń: „W głowie się nie mieści” pokazuje niejako proces dorastania dziecka w pigułce.

przeczytaj całość
W cieniu kobiet
Radio Wrocław
100

(…) dawno nie widziałem filmu, który tak skutecznie zbliżałby ludzi, rodziny. To wręcz wzorzec kina familijnego. A z racji swojej uniwersalności ma ogromną szansę zaskarbić sobie niezwykłą popularność. Wejść do wychowawczego elementarza nie tylko obok „Króla Lwa” i „Shreka”, ale tuż obok „Małego księcia”, czy „Dzieci z Bullerbyn”.

przeczytaj całość
W cieniu kobiet
Stopklatka
95

W głowie się nie mieści (…) ma wszystko to, z czego słyną najlepsze filmy studia. Pomysłowość, poczucie humoru, przesłanie, nieskrępowaną niczym kreatywność (…) „W głowie się nie mieści” to kolejna animacja Pixara, której odbiorcami mogą być w równym stopniu dzieci, co widzowie nieco, a może i znacznie starsi.

przeczytaj całość
W cieniu kobiet
Film.org.pl
90

To przebojowe charaktery, w usta których scenarzyści włożyli błyskotliwe i śmieszne dialogi. Dodatkowo na uwagę zasługuje zaskakujący sytuacyjny humor. Niewymuszony i doskonale korespondujący z dynamicznymi postaciami. Dawno Pixar nie stworzył tak zabawnej animacji.

przeczytaj całość

O filmie

W cieniu kobiet (2015)

Pierre oraz Manon są parą, tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym, gdzie kręcą wspólnie filmy dokumentalne. Skazą na ich relacji stają się zdrady.

Reżyseria
Philippe Garrel
Scenariusz
Philippe Garrel Jean-Claude Carrière Caroline Deruas-Garrel Arlette Langmann
Muzyka
Jean-Louis Aubert
Gatunek
Dramat
Produkcja
Francja
Data premiery
6 listopada 2015