Steve Jobs (2015)

77 punktów na podstawie 11 recenzji (dowiedz się więcej) Według krytyków: Dobre recenzje od 11 krytyków

Dodaj ocenę

Steve Jobs

Steve Jobs - Recenzje krytyków (11)

Steve Jobs
Film.com.pl
90

Film, który kupuje widza swoją formułą już w pierwszych minutach, nie spuszczając z tonu do ostatnich chwil. Genialnie wykorzystany walk and talk, pełen niezwykle trafnych uwag dotyczących charakteru postaci oraz rozmyślań nad kondycją dzisiejszego świata, połączony z wyśmienitym aktorstwem to największe atuty „Steve’a Jobsa”. A scenariuszowa nominacja oscarowa to czysta formalność.

przeczytaj całość
Steve Jobs
Filmweb
80

Sorkin w swoim filmie – bo umówmy się: to przede wszystkim jego film – (…) pokazuje nam ikonę, ale pokazuje też człowieka z krwi i kości. Jeśli nie od tego są filmy biograficzne, to ja nie wiem od czego są.

przeczytaj całość
Steve Jobs
Onet
80

Steve Jobs to wciągający dramat z pazurem, fascynującym, wielowymiarowym bohaterem, świetnym scenariuszem i takimi aktorami.

przeczytaj całość
Steve Jobs
Film.org.pl
90

Steve Jobs według Boyle’a, Sorkina i Fassbendera przypomina swoje własne komputery – zamknięty układ, który budzi podziw, ale też odrzuca swoją nieprzystępnością. Sam film natomiast wspaniały.

przeczytaj całość
Steve Jobs
Kino
80

Obraz Boyle’a (…) uderza oryginalną formą bardzo dobrze pasującą do zawartej w scenariuszu treści.

przeczytaj całość
Steve Jobs
Radio Wrocław
60

„Steve Jobs” się zawiesza. Ten film jest jak pokazywanie twórcy Maca na Pececie. Zamiast w kinie realizację Danny’ego Boyle’a według wizji Aarona Sorkina chciałbym zobaczyć w teatrze. Koniecznie z tymi samymi aktorami (…)

przeczytaj całość
Steve Jobs
wPolityce.pl
100

„Steve Jobs” jest nie tylko pełnokrwistą ekranizacją życia Jobsa, ale również oddaniem uznania współtwórcom jego sukcesu. To wybitny film, który powinien w tym roku rozbić bank z kilkoma ważnymi nagrodami.

przeczytaj całość
Steve Jobs
Interia.pl
70

Scenariusz Aarona Sorkina jest skonstruowany tak, aby zarówno prześledzić karierę Jobsa, jak i przyjrzeć się mu z bliska w wybranych momentach życia.

przeczytaj całość
Steve Jobs
Gazeta Prawna
80

Grający Jobsa Michael Fassbender będzie solidnym kandydatem do oscarowej nominacji, ale jego partnerzy – zwłaszcza Kate Winslet i Seth Rogen – wcale mu nie ustępują. Zaś Boyle po paru słabszych latach potwierdza, że należy do najciekawszych współczesnych reżyserów.

przeczytaj całość
Steve Jobs
Aktivist
40

The Social Network” to moim zdaniem film wybitny, którego siła tkwi przede wszystkim w dialogach. „Steve Jobs” stanowi w dużej mierze kopię tego pomysłu i dowód na to, że nie powinno się wchodzić dwa razy do tej samej rzeki. (…) Pytanie, czy to Sorkinowi nie starczyło pomysłu, czy może po prostu Jobs okazał się mniej błyskotliwy niż Zuckerberg.

przeczytaj całość
Steve Jobs
Naekranie.pl
100

…lepszej hollywoodzkiej biografii nie zobaczycie przez kolejną dekadę. (…) „Steve Jobs” ostatecznie staje się klasycznym filmem, który rozpoczyna oscarowy wyścig. To dwugodzinne strzelanie najgrubszymi pociskami – talentem aktorskim, muzycznym i przede wszystkim scenopisarskim.

przeczytaj całość

O filmie

Steve Jobs (2015)

Biografia Steve’a Jobsa. Historia skupia się na kulisach wprowadzenia trzech kluczowych produktów przez firmę Apple w latach 1984-1998.

Reżyseria
Danny Boyle
Scenariusz
Aaron Sorkin
Muzyka
Daniel Pemberton
Gatunek
Biograficzny
Produkcja
USA
Data premiery
13 listopada 2015