Ewolucja planety małp (2014)

75 punktów na podstawie 4 recenzji (dowiedz się więcej) Według krytyków: Dobre recenzje od 4 krytyków

Dodaj ocenę

Ewolucja planety małp

Ewolucja planety małp - Recenzje krytyków (4)

Ewolucja planety małp
Filmweb
70

Choć z powodów fabularnych i konstrukcyjnych „Genezę planety małp” cenię nieco wyżej od kontynuacji, to wciąż mamy do czynienia z kinem, które nie przynosi wstydu Hollywood.

przeczytaj całość
Ewolucja planety małp
Naekranie.pl
70

Ewolucja planety małp to film, któremu bliżej do wizji postapokaliptycznej, w której ludzie zostali brutalnie przepędzeni z wygodnej i podporządkowanej sobie rzeczywistości. (…) Film fantastycznie prezentuje się pod względem technicznym, ponieważ wszystkie efekty dopracowane są do ostatniej zmarszczki na zmęczonej twarzy Caesara (…)

przeczytaj całość
Ewolucja planety małp
Film.org.pl
80

Sequel Genezy planety małp to kino rzeczywiście podniosłe, ale nie patetyczne, efektowne – nie efekciarskie. Idealnie wyważone tak pod względem treści jak i strony wizualnej. Ponadto mądre, szczere, stworzone w słusznej sprawie i nieunikające koniecznej brutalności, daleko wykraczające swoimi ambicjami poza taśmowo kręcone amerykańskie letnie blockbustery.

przeczytaj całość
Ewolucja planety małp
Onet
80

Film w reżyserii Matta Reevesa jest nie tylko lepszy od bardzo dobrej „Genezy planety małp” Ruperta Wyatta, lecz pokazuje także to, czego wielu leniwych hollywoodzkich twórców nie chce przyjąć do wiadomości – że jak się chce, to można nakręcić za duże pieniądze efektowne kino dla inteligentnego widza.

przeczytaj całość

O filmie

Ewolucja planety małp (2014)

Zamieszkujące San Francisco niedobitki ludzkiej rasy spotykają inteligentne małpy, których przywódcą jest Cezar. Zawarty przez obie grupy pokój wydaje się krótkotrwały.

Reżyseria
Matt Reeves
Scenariusz
Rick Jaffa Amanda Silver Mark Bomback
Muzyka
Michael Giacchino
Gatunek
Dramat Akcja Sci-Fi
Produkcja
USA
Data premiery
11 lipca 2014