Elizjum (2013)

72 punktów na podstawie 4 recenzji (dowiedz się więcej) Według krytyków: Umiarkowane i zróżnicowane recenzje od 4 krytyków

Dodaj ocenę

Elizjum

Elizjum - Recenzje krytyków (4)

Elizjum
Off the record
80

Są tu zajeżdżone na śmierć klisze fabularne, nieumiejętnie dawkowany patos, irytujące skróty narracyjne, rzeczywistość odmalowana w czarno-białych barwach (…) Ale jednocześnie jest to film tak inny, osobny, na swój sposób outsiderski, że w trakcie seansu wszelkie wady tracą na znaczeniu. Ogląda się to z zapartym tchem, ekscytacją i poczuciem doświadczania czegoś nowego.

przeczytaj całość
Elizjum
Filmweb
70

(…) film przebija rozmachem, designerską maestrią i wykorzystaniem efektów specjalnych większość tegorocznych blockbusterów. Blomkamp odrobił zadanie domowe (…) sceny akcji to cymes i przestrzeń ciekawych wizualnych paradoksów: choć pękają w szwach od sztuczek operatorskich, zaś kamera lata jak szalona, pozostają przejrzyste i wciągające.

przeczytaj całość
Elizjum
Gazeta Wyborcza
60

Czy to sprawiedliwe, że Zachód żyje w warunkach, które dla większości Ziemian wydają się rajskie? To pytanie stawia „Elizjum” (…) Chociaż doceniam przesłanie tego filmu, to muszę też przyznać, że, niestety, Neill Blomkamp przedstawił je z subtelnością młota pneumatycznego. To nawet nie jest łopatologia, to buldożerologia.

przeczytaj całość
Elizjum
Onet
65

Neill Blomkamp po raz kolejny łączy konwencję science fiction z kinem społecznie zaangażowanym, tworząc alegoryczną wypowiedź na temat kondycji moralnej naszego społeczeństwa. I choć efekt jest dużo mniej zadowalający niż w przypadku „Dystryktu 9”, „Elizjum” nie raz wgniecie was w fotel.

przeczytaj całość

O filmie

Elizjum (2013)

Garstka wybrańców żyje na luksusowej stacji orbitalnej, a reszta ludzi w przeludnionych miastach zdewastowanej Ziemi. Max, mieszkaniec planety, próbuje walczyć z niesprawiedliwym podziałem.

Reżyseria
Neill Blomkamp
Scenariusz
Neill Blomkamp
Muzyka
Ryan Amon
Gatunek
Akcja Sci-Fi
Produkcja
USA
Data premiery
16 sierpnia 2013