Babadook (2014)

77 punktów na podstawie 5 recenzji (dowiedz się więcej) Według krytyków: Dobre recenzje od 5 krytyków

Dodaj ocenę

Babadook

Babadook - Recenzje krytyków (5)

Babadook
Film.org.pl
70

Stylowy „Babadook” ucieka od dosłowności na rzecz niejednoznaczności. Straszy mniej tytułowym upiorem, a bardziej sugestią, że może go w ogóle nie być. (…) gdy kina przeżywają inwazję głośnych amerykańskich blockbusterów, „Babadook” jawi się jako coś niezwykłego, świeżego, bliskiego kinu artystycznemu, ale sprawnie operującego horrorowymi elementami.

przeczytaj całość
Babadook
Wirtualna Polska
70

Australijka udowadnia, że przy odrobinie inwencji i w oparciu o – wydawać by się mogło – mocno ograne chwyty da się intrygująco opowiedzieć znaną historię, nie uciekając się przy okazji do taniego efekciarstwa i nie popadając w banał. A w dzisiejszych czasach to już naprawdę wiele.

przeczytaj całość
Babadook
Filmweb
90

Dynamika relacji między bohaterami rozpisana jest precyzyjnie, podobnie jak role Davis i małoletniego Wisemana. (…) Kent wykorzystuje ich nieoczywistą urodę, mimikę, język ciała, cały czas balansuje między niemal konwulsyjną szarżą, a momentami wyciszenia. Opresyjna aura otula widza również za sprawą montażu i zdjęć.

przeczytaj całość
Babadook
Stopklatka
70

Na pierwszy rzut oka to jeden z tych bardziej „oświeconych” horrorów, w których nawiedzony dom wypełniają przede wszystkim lęki i obsesje jego mieszkańców.

przeczytaj całość
Babadook
Onet
70

Widzowie, którzy reagują odruchem wymiotnym na kolejny schematyczny amerykański „film grozy” lub n-ty wtórny horror nakręcony pod szyldem wyeksploatowanej do cna konwencji found footage, poczują się na seansie australijskiego „Babadook” jak w siódmym niebie.

przeczytaj całość

O filmie

Babadook (2014)

Amelia zmaga się z nieprzewidywalnym zachowaniem syna, który twierdzi, że w domu czyha potwór.

Reżyseria
Jennifer Kent
Scenariusz
Jennifer Kent
Muzyka
Jed Kurzel
Gatunek
Horror
Produkcja
Australia Kanada
Data premiery
30 maja 2014