22 Jump Street (2014)

87 punktów na podstawie 6 recenzji (dowiedz się więcej) Według krytyków: Dobre recenzje od 6 krytyków

Dodaj ocenę

22 Jump Street

22 Jump Street - Recenzje krytyków (6)

22 Jump Street
Naekranie.pl
80

Największą wartością (i zabawą) tego filmu, jak dla mnie, jest nieustanne bezczelne balansowanie na krawędzi autoparodii – to główny (obok bromansu) temat prześmiesznych dialogów, które idealnie zgrywają się z żartami sytuacyjnymi i sporą porcją szybkiej sensacyjnej akcji.

przeczytaj całość
22 Jump Street
Film.org.pl
90

Tak to skonstruowano, z jednej strony bezpiecznie, a z drugiej – inteligentnie i ze świadomością, że chodzi tu o zabawę również z wrażliwością widza inteligentniejszego, roztańczonego na parkiecie popkultury

przeczytaj całość
22 Jump Street
Onet
80

22 Jump Street lubi w swoich żartach balansować na granicy dobrego smaku. Nigdy jednak nie przekracza niepotrzebnej dosłowności, nawet gdy igra z polityczną poprawnością. Dowcipy serwowane z ekranu niejednokrotnie służą za to do opisu zwyczajów i międzyludzkich interakcji.

przeczytaj całość
22 Jump Street
Onet
90

Jeśli więc bawiliście się dobrze na „21 Jump Street”, ta kontynuacja raczej na pewno Was nie zawiedzie (…). I z dwójką aktorów, którzy nie tylko mają niesamowitą ekranową chemię, ale także z każdym kolejnym kwadransem „22 Jump Street” odkrywają w sobie ukryte dotychczas pokłady komediowego talentu. Głośne, wulgarne, niemożliwie durne kino rozrywkowe, które jest jednocześnie tak absurdalnie zabawne, i po prostu fajne, że wybija się znacznie spośród innych hollywoodzkich produktów (…)

przeczytaj całość
22 Jump Street
wPolityce.pl
83

Duet Miller/Lord tym razem jeszcze mocniej uwypuklił ironiczny charakter historii. Dialogi są jeszcze bardziej sarkastyczne i podlane ciętymi ripostami. Niełatwe aktorsko balansowanie między slapstickowym przerysowaniem a Keatonowską „kamienną twarzą” doprowadzone do perfekcji, zaś ujęcia na napisach końcowych to satyra wymierzona w Hollywood bliska fenomenalnego „To już jest koniec”.

przeczytaj całość
22 Jump Street
Tylko Kino
75

Najnowsze dziecko Columbia Pictures i MGM daje nam lekki powiew świeżości. (…) Dowcipy wbiegają daleko poza sferę humoru znaną z pierwszej części. Najbardziej docenić można autoironię, która bije z większości żartów. (…) Nic jednak nie przebije pseudoromantycznego związku między dwoma bohaterami, który przybiera niesamowicie metaforyczny wydźwięk. (…) forma policyjnej komedii wskakuje na zupełnie nowy tor.

przeczytaj całość

O filmie

22 Jump Street (2014)

Policjanci, Schmidt i Jenko, trafiają pod przykrywką do lokalnego college’u, gdzie czeka na nich kolejne zadanie.

Reżyseria
Phil Lord
Scenariusz
Michael Bacall Oren Uziel Rodney Rothman
Muzyka
Mark Mothersbaugh
Gatunek
Akcja Komedia kryminalna
Produkcja
USA
Data premiery
13 czerwca 2014